KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14234402
nr 1423 4402
Sten Sture Sandgren
(1894-1964), Sverige
Gouache, Vinterlandskap med vattendrag. Signerad, 62x96, yttermått inklusive ram: 83x118 cm
Sten Sture Sandgren, svensk bildkonstnär född 1894, död 1964.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:47:36
29/9 00:20:22
100 kr
3/10 22:48:05
Sten Sture Sandgren
Läs mer om Sten Sture Sandgren
Gouache